باورهای مخرب دررابطه زناشویی

رابطه زناشویی کلیه ابعاد رابطه زن و مرد را شامل می‌شود. برخی باورها مخرب کلیت ازدواج را به خطرمی‌اندازند که در مشاوره‌های قبل از ازدواج نیز به آن‌ها پرداخته می‌شود. ازدواج‌هایی که بر اساس این باورهاشکل می‌گیرد، بیشتر در معرض خطر خواهند بود. با دریافت مشاوره ازدواج زندگی مشترک خود را تضمین کنید.


-1من می توانم شریک زندگی ام را تغییر دهم برخی با وجود مشکلاتی که پیش از ازدواج دارند، به امید تغییر همسر بعد از ازدواج، زندگی مشترک خود را شروع می‌کنند. با شروع زندگی مشترک شما متوجه بسیاری از خلقیات و عادات همسرتان خواهید شد که پیش از ازدواج پی بردن به آن‌ها غیر ممکن می‌بود.

حال اگر چیزی برای تغییر از قبل در ذهن داشته باشید، با مسائل جدید چگونه کنار خواهید آمد؟ اگر فکر می‌کنید همسرتان مسئولیت خوشبختی شما را برعهده دارد، با این همهنقص و ایراد آیا می‌توانید احساس آرامش و خوشحالی داشته باشید؟


-2خودمان از پس مشکلات بر می آییم بسیاری از افراد عقیده دارند “تا زمانی که مشکل حاد نشده نباید به مشاور مراجعه کرد و یا برای حل آن خودمان می‌تونیم از پسش بربیاییم”. اما مشاوره خانواده به شما جنبه‌هایی از رابطه را نشان می‌دهد که از دید خودتان پنهان مانده است.

همچنین کمک می‌کند مسائل‌تان از نظر یک متخصص نیز بررسی شود و راهکارهای بهتری برایحل مشکلاتتان پیدا کنید. توجه داشته باشید که برای هر موضوعی می‌توان راه چاره‌ای پیدا کرد، پس ناامیدنباشید. و …

بچه دار شدن زندگی مشترک بد را اصلاح میکند

در دنیای واقعی، آدم ها هرچقدر هم که عاشق باشند، باز هم نمی توانند همیشه ذهن همدیگر را بخوانند؛ اگرچه ممکن است به ندرت این اتفاق بیفتد. واقعیت این است که همسرشما یک انسان است با تمام افکار و ذهنیاتی که با خودش به این رابطه آورده است.
شاید او سعی کند یا دلش بخواهد که بفهمد در سرشما چه می گذرد، ولی نمی توانید انتظار داشته باشید ذهن خوانی اش درست از آب دربیاید. موضوع این است که ما آدم ها، به خاطر ذهنیات خودمان، حتی وقتی با هم حرف می زنیم هم درکمان از همدیگر پر از سوء تفاهم است، چه رسد به اینکه اصلا چیزی نگوییم.

وقتی عصبانی هستید رابطه جنسی نداشته باشید

در ازدواجهای نادرست رابطه جنسی سلاح محسوب میشود . یک سلاح محکم مثل یک مانع زن و شوهر را از هم دور تر میکند . مردم زیادی هستند که از رابطه جنسی برای تسلط به همسرشان استفاده میکنند افراد بیشماری هستند که رابطه جنسی برایشان مهمترین مساله در قدرت و تسلط محسوب میشود به احتمال زیاد رایجترین عقیده این است باید اوضاع همه جور خوب باشد تا روابط جنسی نیز وجود داشته باشد.

اگر به این باور اعتقاد داشته باشید، توقع دارید همسرتان همیشه بداند الان چه می خواهید، از او چه انتظاری دارید، چرا ناراحت هستید، دوست دارید کجا بروید و چه کار کنید، دوست دارید چه چیزی هدیه بگیرید و خیلی چیزهای دیگر؛ اما او خیلی از اینها را نمی داند و به خاطر همین ممکن است ناخواسته شما را ناراحت کند.

این ناراحتی می تواند ادامه دار شود و به رابطه شما آسیب جدی وارد کند. اگر می خواهید همسرتان ذهنتان را بخواند و حالتان را درک کند، لطفا روشن و مستقیم حرف دلتان را به او بزنید؛ به ویژه در اوایل ازدواج که هنوز شناخت کافی از همدیگرندارید.

کمالگرایی زناشویی

روابط زناشویی یکی از جنبه های بسیار مهم ازدواج است و به همین دلیل، داشتن یک باورمخرب درباره آن می تواند کیفیت زندگی مشترک شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از زوج ها، به دلیل نداشتن آگاهی و ندیدن آموزش کافی در زمینه مسائل زناشویی و یا تحت تاثیر تبلیغات و رسانه ها، باوری کمال گرا درباره زناشویی را با خود به ازدواج می آورند.

آنها معتقدند که همیشه باید آماده برقراری روابط باشند و در هربار رابطه زناشویی، همه چیز باید به بهترین شکل انجام شود و هیچ مشکل یا نقصی پیش نیاید؛ وگرنه ازدواج آنها یک ناکامی بزرگ خواهد بود. این تصور نادرست است. بد نیست بدانید حتی در موفق ترین ازدواج هاهم گاه و بیگاه مشکلات این چنینی پیش می آید و همیشه همه چیز کامل نیست؛ پس سخت نگیرید و بگذارید طبیعت کار خودش را بکند.

اگر احساس می کنید در این زمینه مشکلی جدی دارید، می توانید با متخصص مشورت کنید و با افزایش آگاهیتان، به بالا بردن کیفیت روابط زناشویی کمک بزرگی بکنید.

 

محمد رضا اسدی

محمد رضا اسدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *